sss

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

Sıkça sorulan sorular- SSS-  aracılığıyla kripto para birimleri ve alım satım ile ilgili her konuda kolayca bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu ürünlerin nasıl çalıştığına ilişkin temel bilgilerden daha gelişmiş kavramlara kadar her şeyi sizin için ele aldık. Herkesin ihtiyacının farklı olduğunu biliyoruz, bu nedenle yatırım hedeflerinize en uygun olanı bulabilmeniz için çeşitli seçenekler sunuyoruz.

Miracle Cash&More’da cüzdanınıza sizden başka kimse erişemez. Şirket olarak herhangi bir kişisel veri toplamıyoruz.

Güvenliği artırmak için Miracle Wallet, kriptolarınız, anahtarlarınız ve verileriniz üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlayan, sadece sizin erişiminiz olan bir kripto cüzdanıdır. Bu sayede basit bir uygulama ile kripto ve nadir NFT’lerinizi güvenle saklayabilirsiniz.

Miracle Wallet ile kripto varlıklarınızı yepyeni bir şekilde kullanabilirsiniz. Cüzdanınız yüzlerce kripto para birimini ve merkezi olmayan uygulamaları destekler, bu nedenle kripto paranızın değeri, türü veya miktarı ne olursa olsun güvence altındasınız!

Miracle Wallet’ı yalnızca resmi kaynaklardan indirin.

App Store

Google Pay

Kripto para birimlerinin güvenliğini sağlamak için kullanılan kriptografi nedeniyle taklit edilmesi zordur. Bir kripto para biriminin en çekici yönü organik doğasıdır. Hükümetler teorik olarak onlara müdahale edemez.

Tüm kripto para işlemleri blockchain’e kaydedilir. Her bloğa önceki bloğun bir şifreleme karması ve bir zaman damgası eklenir. Bitcoin düğümleri, bir işlemin meşru olup olmadığını veya göndericinin zaten başka bir yerde harcanmış olan paraları iki katına çıkarmaya çalışıp çalışmadığını belirlemek için blockchain’i kullanır.

Satoshi Nakamoto olarak bilinen bir kişi veya grup, 2009 yılında bir kripto para birimi ve ödeme sistemi olan Bitcoin’i yarattı. Bitcoin, merkezi bir otorite veya bankalar olmadan çalışır. Sayısız avantajı nedeniyle Bitcoin, daha önce imkansız olan bazı ilginç uygulamalar için kullanılabilir.

Kripto para birimleri, “madencilik” adı verilen bir süreçle oluşturulur. Madenciler, karmaşık matematik problemlerini çözmek için güçlü bilgisayarlar kullanan kişilerdir. Bir sorunu çözdüklerinde, bir kripto para birimi ile ödüllendirilirler. Örneğin Ethereum, madencileri Ether ile ödüllendirilir.

Yeni kripto para birimleri, “forking” adı verilen bir süreçle oluşturulur. Forking, bir grup geliştiricinin mevcut bir kripto para biriminden yeni bir sürüm oluşturmasıdır. Yeni para biriminin kendi blockchain’i vardır ve genellikle belirli bir noktaya kadar eski para birimiyle aynıdır. Örneğin Bitcoin Cash, Bitcoin blockchaini’in forking’lenmesiyle yaratıldı.

ICO’lar, yeni kripto para girişimleri tarafından, erken destekçilere token sunarak para toplamak için kullanılır. Yeni şirketler genişleme çabalarını finanse etmek için ICO’ları kullanılabilir.

Kolaylaştıran, doğrulayan veya uygulayan bilgisayar protokolleri akıllı sözleşmeler olarak bilinir. Akıllı sözleşmeler, üçüncü taraflara güvenmenize gerek kalmadan doğrulanabilir işlemleri gerçekleştirmek için kullanılabilir. Bu işlemler izlenebilir ve geri alınamaz.

Bir blockchain, tüm kripto para birimi işlemlerinin tutulduğu dijital bir defterdir. Zincirdeki her blok, önceki bloğun kriptografik karmasını, zaman damgasını ve işlem verilerini içerir. Bitcoin düğümleri, meşru Bitcoin işlemlerini, halihazırda başka bir yerde harcanmış olan paraları yeniden harcama girişimlerinden ayırmak için blockchain’i kullanır.

Madencilik, yeni kripto para birimlerinin nasıl oluşturulduğudur. Madenciler, karmaşık matematik problemlerini çözmek için güçlü bilgisayarlar kullanan kişilerdir. Bir sorunu çözdüklerinde, bir kripto para birimi ile ödüllendirilirler.

Forking, bir grup geliştiricinin mevcut bir kripto para biriminden yeni bir sürüm oluşturmasıdır. Yeni para biriminin kendi blockchain’i vardır ve genellikle belirli bir noktaya kadar eski para birimiyle aynıdır. Örneğin Bitcoin Cash, Bitcoin blockchain’inin forking’lenmesiyle yaratıldı.

Cüzdan, genel ve özel anahtarlarınızı saklayan ve kripto para birimi gönderip almanızı sağlamak için blockchain ile etkileşime giren bir yazılım programıdır.

Özel anahtar, kripto para biriminize erişmenizi sağlayan bir sayı ve harf dizisidir. Başka biri özel anahtarınızı kullanırsa, para biriminize kolayca erişebilir.

Açık anahtar, insanların size kripto para göndermesine izin veren bir sayı ve harf dizisidir. Açık anahtarınız e-posta adresiniz gibidir; insanların size para gönderebilmeleri için kullanılır.

Bir blockchain gezgini, belirli bir blockchain’deki tüm işlemleri görüntülemenize izin veren bir web sitesidir. Blockchain explorer, belirli bir işlemin veya adresin durumunu görmek için kullanışlıdır.

dApp, merkezi olmayan bir uygulamadır. Ethereum blockchain gibi merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışır.

DAO, merkezi olmayan özerk bir organizasyondur. İnsanlar tarafından değil, kodlarla yönetilen bir organizasyondur. Kod, organizasyonun nasıl çalıştığını ve nasıl kararlar aldığını yönetir.

DEX, merkezi olmayan bir borsadır. Üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan kripto para işlemi yapmanızı sağlar.

KYC, “müşterinizi tanıyın” anlamına gelir. Borsaların kullanıcılarının kimliğini doğrulamak için kullandığı bir süreçtir. Bu genellikle pasaport veya ehliyet gibi belgelerin sunulmasını içerir.