Categories
Blockchain, blockchain technology, cryptocurrency

Dünya, blockchain teknolojisinin ekonomik faydalarını benimsiyor ve onu işlerinin neredeyse her yönüne entegre ediyor. Her ülke, yeni inovasyonları ve endüstrileri yönlendirmek için bu yeni teknolojinin benimsenmesini hızlandırırken, aynı zamanda mevcut süreçleri düzene sokuyor. Süreci kolaylaştırmak ve bölgedeki büyümeyi desteklemek için, birkaç hükümet ve özel kurum, blok zinciri alanında faaliyet gösteren işletmeleri teşvik eden politikalar uygulamak için inisiyatif aldı. Blockchain Ekonomisi Dubai Zirvesi, Dubai’yi blockchain inovasyonu ve benimsenmesi için küresel bir merkez üssü haline getirme yolunda önemli bir kilometre taşıdır. Zirve, hızla büyüyen bu sektörde işbirliği, ortaklıklar ve yatırım fırsatlarını keşfetmek için dünyanın dört bir yanından hükümet liderlerini, stratejik ortakları ve yatırımcıları bir araya getirecek.

Blockchain Ekonomi Dubai Zirvesi Nedir?

Blok Zinciri Ekonomisi Dubai Zirvesi, 4-5 Ekim 2022 tarihlerinde Dubai’de düzenlenen türünün tek örneği bir blok zinciri konferansıdır. İki günlük etkinlik, önde gelen uzmanlardan bir dizi üst düzey tartışma, panel tartışması ve açılış konuşmasını içeriyor. Blok zinciri benimseme, düzenleme ve yatırım konularında dünyanın dört bir yanından şirketlerin ürünlerini potansiyel yatırımcılara sergileme fırsatına sahip olduğu bir Blockchain Startup Expo’yu içeriyor. Etkinlikte ayrıca katılımcıların 500.000 $ ‘a kadar ödül kazanma şansına sahip olduğu bir Blockchain Hackathon’u da yer alacak. Blockchain Ekonomisi Dubai Zirvesi, bu teknolojinin dönüştürücü etkisini keşfetmek ve endüstri manzaralarını dönüştürme potansiyelini tartışmak için çeşitli katılımcılara benzersiz bir platform sağlayan türünün tek örneği bir etkinliktir.

Blockchain teknolojisi etrafında neden bu kadar çok hype var?

Blockchain teknolojisi, internetin yirmi yıl önce dünyayı nasıl değiştirdiğine benzer bir şekilde endüstrileri dönüştürme potansiyeline sahiptir. Taraflar arasında artan güveni, şeffaflığı ve işbirliğini sağlama yeteneği ile blockchain teknolojisi, iklim değişikliği, gıda ve su güvenliği, insani krizler ve diğerleri dahil olmak üzere dünyanın en büyük zorluklarından bazılarının çözülmesine yardımcı olabilir. Blockchain’in aynı yıl 5 milyondan fazla iş yaratması bekleniyor. Aslında BAE, 2022 yılına kadar 10 milyon vatandaşa blockchain ile ilgili beceriler kazandırma girişimlerini duyurdu. Blockchain Ekonomi Dubai Zirvesi’nin 70’ten fazla ülkeden 4.000’den fazla katılımcıyı çekmesi bekleniyor. İşletmeler arası ağ oluşturma ve stratejik ortaklıklar yoluyla 80 milyon dolarlık değer sağlaması bekleniyor. Etkinlik, bölgede 1 milyar dolarlık ekonomik değer yaratma potansiyeline sahip.

Blockchain Ekonomi Dubai Zirvesi’nden ne beklenebilir?

İki günlük etkinlik, dünyanın dört bir yanından önde gelen endüstri uzmanlarından, hükümet temsilcilerinden ve yatırımcılardan üst düzey panel ve açılış konuşmaları içeriyor. Etkinlikte aşağıdaki konularda tartışmalar yer alacak: – Blockchain’in Ekonominin Geleceği Üzerindeki Etkisi – Farklı Endüstrilerde Blockchain Kabulü ve Düzenlemesi – ICO’ların Geleceği: Başarılı Bir ICO ile Finansman Nasıl Artırılır – Blockchain Endüstrisinin Karşılaştığı En Büyük Zorluklar – Blok Zinciri ve Yeni Dijital Ekonomideki Rolü – Hükümetler ve Blok Zinciri Endüstrisi Arasındaki İşbirliği – En Son Teknoloji ve En İyi Uygulamalarla Blok Zincirlerini Ölçeklendirme – Bu Yeni ve Heyecan Verici Alana Nasıl Yatırım Yapılır – Blok Zinciri Teknolojisinin Hızlı Yükselişi BAE ve tüm dünya genelinde.

Kimler orada olacak?

Dünyanın dört bir yanından çok çeşitli üst düzey hükümet yetkilileri, stratejik ortaklar ve yatırımcılar Blockchain Ekonomi Dubai Zirvesi’ne katılacak.

– Etkinliğe BAE’den ve dünyanın dört bir yanından üst düzey hükümet yetkilileri katılacak.

– Operasyonlarını ve hizmetlerini güçlendirmek için blok zinciri teknolojisinden yararlanan birden fazla sektörden stratejik ortaklar.

– Blok zinciri alanına yatırım yapan ve yatırım yapmak isteyen yatırım firmaları ve fonlar. Blockchain Ekonomi Dubai Zirvesi, 70’ten fazla ülkeden 4.000’den fazla katılımcıyı bir araya getirme potansiyeline sahiptir.

Son sözler

Dünya, blockchain teknolojisinin ekonomik faydalarını benimsiyor ve onu işlerinin neredeyse her yönüne entegre ediyor. Her ülke, yeni inovasyonları ve endüstrileri yönlendirmek için bu yeni teknolojinin benimsenmesini hızlandırırken, aynı zamanda mevcut süreçleri düzene sokuyor. Süreci kolaylaştırmak ve bölgedeki büyümeyi desteklemek için, birkaç hükümet ve özel kurum, blok zinciri alanında faaliyet gösteren işletmeleri teşvik eden politikalar uygulamak için inisiyatif aldı. Blockchain Ekonomisi Dubai Zirvesi, bu teknolojinin dönüştürücü etkisini keşfetmek ve endüstri manzaralarını dönüştürme potansiyelini tartışmak için çeşitli katılımcılara benzersiz bir platform sağlayan türünün tek örneği bir etkinliktir. Blockchain Ekonomi Dubai Zirvesi’nin 70’ten fazla ülkeden 4.000’den fazla katılımcıyı çekmesi bekleniyor. İşletmeler arası ağ oluşturma ve stratejik ortaklıklar yoluyla 80 milyon dolar değer üretmesi bekleniyor.

Kategoriler

  • Kategori yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir